1. šolski dan

2. septembra smo se učenci, učitelji in ostali zaposleni zbrali v šolski telovadnici, kjer smo uradno začeli novo šolsko leto. Ravnateljica Klavdija Sotlar je imela pozdravni nagovor in vsem skupaj zaželela srečno, uspešno in ustvarjalno leto, polno novih znanj in izzivov.

Po uvodnem nagovoru so se učenci v spremstvu svojih razrednikov odpravili v učilnice, kjer so prejeli vse potrebne informacije in napotke za prihajajoče dni. Prvi šolski dan je minil v pozitivnem vzdušju, polnem pričakovanj in veselja ob ponovnem snidenju s sošolci in učitelji.

Želimo si, da bi takšno vzdušje in zagnanost spremljala učence skozi vse leto!

Novo šolsko leto

Spoštovani učenci.

Počitnice se bližajo koncu. Da boste lažje zopet prestopili šolski prag, vam posredujemo nekaj informacij.

Za učence od 2. do 9. razreda

Prvi šolski dan, 2. 9. 2024 se bomo ob 8. uri zbrali v telovadnici, po pozdravu ravnateljice bomo delo nadaljevali z razredniki.

Prvi dve uri bosta razredni uri, sledil bo pouk po urniku. Urnik bo objavljen na spletni strani šole https://www.os-knezak.si/

Šolski avtobus bo vozil po ustaljenem voznem redu, ki je zapisan v spodnji tabeli .

Prvi šolski dan bo kosilo za učence, ki ste redno prijavljeni od 1. 9. 2024 dalje.

Prvi šolski dan bo poskrbljeno tudi za jutranje varstvo učencev 2. razreda od 6.30 dalje v učilnici 2. razreda.

Za učence vozače bo varstvo vozačev od prihoda avtobusa dalje in po pouku do odhoda 1. avtobusa.

Učenci iz Knežaka naj v šolo pridejo največ 15 minut pred poukom. Tako bo veljalo celo šolsko leto.

Za učence 1. razreda

Učenci naj v šolo s starši pridejo ob 10. uri.

V šoli bodo dobili šolsko malico, kosila prvi šolski dan ne bo.

Zaključili bodo predvidoma ob 12. uri.

Nov režim odpiranja vhodnih vrat

Z novim šolskim letom je urejen tudi nov dostop v šolo.

Šolska vrata se bodo avtomatsko zaklepala ob 8.20 in se bodo odklenila 14.15. V času zaklenjenih vrat boste morali za vstop pozvoniti. Enako bo veljalo za vrata v vrtec.

Izhod iz šole med 8.20 in 14.15 bo mogoč le s pritiskom na stikalo na notranji strani vrat. Stikalo je na predpisani višini, da ga mlajši učenci in otroci iz vrtca ne morejo doseči.

Za učence, ki jih boste v šolo prihajali iskati pred 14.15 bo potrebno poklicati na telefonsko številko 041 376 970.

Vozni red avtobusov

JUTRANJI PREVOZI

RELACIJAODHOD IZ KRAJAPRIHOD V ŠOLO
Šembije  – OŠ Knežak6.527.10
Koritnice – OŠ Knežak7.017.10
Bač – OŠ Knežak7.067.10
Bač – OŠ Knežak (vozi po potrebi)7.137.17

POPOLDANSKI PREVOZI

RELACIJAODHOD IZ ŠOLEPRIHOD V KRAJ
OŠ Knežak – Bač13.4513.47
OŠ Knežak – Koritnice13.4513.53
OŠ Knežak – Šembije14.0014.05
OŠ Knežak – Bač – Koritnice – Šembije14.5514.57/15.03/15.15

Druge informacije bodo objavljene v Publikaciji za šolsko leto 2024/25, ki bo 2.9.2024 objavljena na spletni strani šole.

Mag. Klavdija Sotlar, ravnateljica

Brezplačen dostop do računalniške opreme za upravičene družine

V okviru javnega poziva za brezplačen dostop do računalniške opreme vam predstavljamo 5 korakov do računalnika. Ta pobuda je namenjena zagotavljanju enakih možnosti za vse šolarje in izboljšanju digitalne pismenosti.

Za dodatne informacije preberite priloženi letak ali obiščite spletno stran Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije.

Četrtek v Savudriji

Četrti dan šole v naravi je za nami. Vreme je bilo malo manj sončno kot ostale dni. Dopoldne so se učenci spet urili v plavanju.

Po kosilu in počitku pa so v jedilnici na velikem ekranu spremljali nogometno tekmo med Slovenijo in Srbijo. Z glasnim navijanjem so pričarali pravo športno vzdušje. Žal jih je končni rezultat spravil v slabo voljo, ki pa se je hitro izbrisala s skokom v morje.

Večerja je bila odlična-pleskavice in ocvrt krompir. Sledil je sprehod do centra Savudrije, nakup spominkov za domov in slasten sladoled.

Sreda v Savudriji

Za nami je že tretji dan v šoli v naravi. Zjutraj so učenci kar težko vstali. Po obilnem zajtrku smo se odpravili na plavanje. Po skupinah so vadili tehnike plavanja. Kosilo je bilo odlično, saj smo bili deležni juhe, riža, dunajskega zrezka in solate. Za nameček pa smo si privoščili še sladoled. Nato je sledilo ustvarjanje-dokončali so morski okvir za sliko. Popoldne smo izpeljali naravoslovni dan “življenje ob morju”. Učenci so navdušeno iskali živa bitja na obali in s pomočjo določevalnih ključev poiskali imena živali.

Zvečer so se na igrišču odvijale športne igre, kjer so porabili še zadnje atome energije in se nato prijetno utrujeni odpravili k počitku.

Ponedeljek in torek v Savudriji

Učenci 4. in 5. razreda so se v ponedeljek odpravili v šolo v naravi v kamp Veli Jože v Savudriji. Po prihodu so se razporedili v sobe v simpatičnih lesenih hišicah, nato pa je za marsikoga sledil letošnji prvi skok v morje in  preverjanje znanja plavanja. Po kosilu in počitku so učenci po skupinah vadili tehnike plavanja. Testenine z golažem za večerjo so jim zelo teknile. Zvečer so se sprehodili do svetilnika in prijetno utrujeni hitro zaspali.

Naspani so se učenci v torek zjutraj odpravili na bogat samopostrežni zajtrk in se polni energije zopet odpravili na plažo. Zaradi truda in veliko plavanja se že vidijo prvi rezultati. Za kosilo so imeli krompirjev golaž. Po počitku so pobarvali podlage za izdelavo okvirja iz naravnih materialov. Popoldne je minil v učenju plavanja in zabavi v vodi. Za malico pa so se posladkali s krofom. Zvečer je sledil sprehod ob obali do svetilnika, kjer so polizali zaslužen sladoled.